Březen 2016

I am moving

30. března 2016 v 21:02 | Angie Writie
Ahojky!

Jak jste si mohli všimnout, na blog kašlu, a já bych se vám za to opravdu chtěla omluvit, ale já prostě zapomínám lézt na počítač (na mobilu se tu opravdu hrozně píše), abych vám sem něco napsala.

Ano, zapomínám lézt na počítač, což mě absolutně štve, protože zanedbávám jak tady blog, tak svůj příběh, který mám momentálně rozepsaný, takže jsem dospěla k jednomu (nebo spíš dvěma, ale to druhé se blogu netýká) rozhodnutí. Přestěhuji blog.

Ano, ještě před časem jsem vychvalovala, jak je blog dokonalý a tak, ale já prostě na počítač skoro nelezu, a jedině tam se tady dá psát, proto jsem se rozhodla udělat zásadní změnu ve svém blog životě.

Stěhuju se na blogger.

Později vám sem dodám i článek, ale nejdříve se musím naučit s grafikou, proto....

Zatím adios

Books or movies?

14. března 2016 v 21:33 | Angie Writie |  My opinions
Ahojky!

Víc jak týden je za námi a já se konečně vracím s novým člávkem, kterým je jako minule článek, kde se s vámi podělím o nějaký můj názor.

Vzhledem k tomu, že v sobotu jsem byla v kině na zfilmované knize, na který jsem se hodně těšila, ráda bych se s vámi podělila o tom, čím vás může taková zfilmovaná knížka zaujmout anebo co vám může totálně zkazit chuť se na ten film dál dívat.

Pro dnešní článek jsem si vybrala jistě skoro všemi známou knihu Aliance, která navazuje na předchozí dva díly Divergence a Rezistence.

UPOZORNĚNÍ PRO VŠECHNY! KDO JISTOU KNIHU MAJÍ V PLÁNU ČÍST, ČTOU ANEBO SE CHYSTAJÍ SHLÉDNOUT TENTO FILM, PROSÍM, ABY TENTO ČLÁNEK NEČETLI! OBSAHUJE VELIKÉ MNOŽSTVÍ SPOILERŮ!

Rozdíly:

1)
KNIHA: V knize se za brány vydávají Tori, Tobias, Tris, Caleb, Christine, Uriah, Cara a Peter
FILM: Ve filmu jdou za brány pouze Tori, Tobias, Tris, Caleb, Christine a Peter

2)
FILM: Za brány města se za nimi vydává pošahaný odpadlík v autě s cílem dostat je zpět do města, aby se udržel na příčce šplhouna
KNIHA: Za brány města dorazí v pořádku (pokud nepočítáme Toriinu smrt, která se stala v obou dvou případech)

3)
FILM: Za branami pršel červený déšť, který vypadal jako krev
KNIHA: V knize o žádném dešti nebyla ani zmínka

4)
KNIHA: V knize si pro ně přijednou mírně ozbrojení Amar a Zoe
FILM: Ve filmu je před tím psychopatickým odpadlíkem zachrání armáda plně ozbrojených vojáků a robotů

5)
KNIHA: V knize se musely provádět pro ověření Tobiasovy obyčejnosti testy
FILM: Hned jak Tris přišla za Davidem do kanceláře, oznámil jí, že Tobas je obyčejný

6)
FILM: Ve filmu dostala Tris od Davida deník daný do dvou modulů, co se přikládají na spánky
KNIHA: V knize dostala něco jako tablet

Teď vezmu už jen pár nejvýznamnějších, které se staly spíše ke konci

7)
KNIHA: V knize se konala operace vedena Nitou
FILM: ve filmu se nijaká podobná akce nekonala

8)
KNIHA: Ve filmu Uriaha odhodila bomba, ocitl se v kómatu a zemřel
FILM: Ve filmu Uriah neexistoval

9)
KNIHA: V knize Davidovi vymazali paměť
FILM: Ve filmu zůstal David bez trestu

10)
KNIHA: Tris umřela a Peter se s ostatními normálně bavil
FILM: Tris přežila a Peter se choval jak největší záporák, tak na něj hodili bombu

________________________________________________________________________________________
Tak a teď nastává taková menší část, ve které vy čtenáři rozhodnete, co se vám na knize líbilo nebo nelíbilo. To stejné u filmu. Nzezapomeňte mi také dolů pod článek napsat, jestli se vám více líbil film, anebo kniha. Za mě je to tedy rozhodně KNIHA!!

Fall down, fly up

5. března 2016 v 22:27 | Angie Writie |  Talk
Ahoj!

Docela jsem přemýšlela, o čem by měl být tenhle, jakožto první článek, a rozhodla jsem se vám říct pár věcí ohledně myšlenek, co se mi honily hlavou, když jsem poměrně nedávno konečně viděla film Surfařka.

Pro ty, kdo neví, o co jde, tak se vám pokusím v rychlosti shrnout, o co jde.

Jde vlastně o to, že Bethany je výborná surfařka, která se zúčastné jedné soutěže a jakmile postoupí, stane se slavnou. Jenže ale netuší, že při jednom surfování s přáteli jí kousne žralok a ona přijde o celou ruku. Sice ze začátku se surfingem pokračuje, ale pak, po jedné pokažené soutěži, se surfingem skončí a pojede pomáhat do Thajska, které postihla Tsunami.

Když jsem ten film sledovala, nedokázala jsem v některých momentech zadržovat slzy, protože nejenom že tenhle příběh vystihuje skutečný život, ale také dává i nám ostatním různé náznaky motivace.

Já sama docela dobře vím, jak se Bethany po tom, co přišla o ruku, cítila, protože i já nejsem po fyzické stránce dokonalá jako většina z vás. Spousta lidí pak začne ty "nedokonalé" odsuzovat, protože nejsou jako oni, ale podle mě mají tihle lidé v sobě něco mnohem víc. Znáte přeci to, když vám lidé říkají, abyste šli svou vlastní cestou a nenechali se unášet davem, tuctostí a obyčejností? Tak nedokonalí v tomhle směru vynikají. Nepodobají se nikomu.

Stejně jako Bethany jsem i já ve svém životě zažila nějaké ty pády a stejně jako ona jsem se sesypala jako domeček z karet, ale nikdy jsem v sobě nenašla tu odvahu se sebrat, vstát a začít znovu. Někde tam uvnitř jsem možná jiný člověk, co si nic nechce nechávat líbit, ale ukrývá se to za stěnou otloukánka, jakým jsem doposud.

Sama jsem si toho kvůli této věci docela dost zažila, proto mám pro vás, kdo to čtete, jeden důležitý vzkaz - nenechte se ovládat strachem a nikdy se nenechte schodit až n úplné dno.